Noseworkshop – pause grundet sygdom

Som noget nyt vil vi ca. 1 gang pr måned lave en workshop, hvor alle hunde uanset niveau kan deltage. Hundene bliver delt i grupper efter niveau, så vidt det er muligt. Stedet vil blive annonceret i facebookgruppen inden dagen. Workshoppene er for klubbens medlemmer.

De første workshops er planlagt til 23/9, 21/10 og 18/11. Det starter kl 12 og varer ca 2 timer, eller til hundene er trætte. Prisen er kr. 20,- til materialer, som indbetales ved tilmelding på Mobilepay nr 300564. Tilmelding er bindende, det vil sige, du får ikke pengene tilbage, hvis du melder afbud, og du SKAL melde afbud, hvis du ikke kommer. Du tilmelder dig helt enkelt ved at indbetale på MobilePay, hvor du i tekst til modtageren skriver, hvilken dato, du gerne vil deltage. Hvis du ikke har Mobilepay sender du en mail til Anette eller Birgit og tager en tyver med på dagen.